Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać idealne obrączki? Oto 5 prostych kroków

1. Rodzaj obrączek. Klasyka czy nowoczesność?

To pytanie często pojawia się w głowach przyszłych małżonków. Postaramy się Państwu pomóc w odpowiedzi. Za nowoczesnymi modelami obrączek przemawia moda oraz nietuzinkowy wzór. Natomiast klasyka to gwarancja trwałości. W przypadku tych pierwszych należy pamiętać, że każda powłoka taka jak mat, piaskowanie bądź satyna, ma prawo po pewnym czasie zejść. Oznacza to, że matowe obrączki po kilku latach noszenia stracą powłokę. Klasyka to proste, ale trwałe wzory. Chcąc pogodzić ze sobą te dwa style stworzyliśmy dla Państwa obrączki płaskie fazowane, które cieszą się coraz większą popularnością.

nxD1Hey.jpg

Widoczna na zdjęciu powyżej para obrączek to właśnie przykład klasyki z miłym diamentowym akcentem. Męska obrączka to wspomniana wcześniej płaska fazowana, natomiast damska - płaska z trzema diamentami. Nie ma w nich nic mocno wymyślnego, ale zdecydowanie nie jest to zwykła i nudna klasyka. :)

2. Wymiary. Które najważniejsze?

k4MFIgT.jpg
Przede wszystkim waga. Jest to najważniejszy parametr, do którego powinniśmy się odnosić przy np. porównywaniu cen. Na wagę wpływa szerokość, którą Państwo dobierają wedle swojego życzenia oraz rozmiar. Niezwykle ważna jest także wysokość obrączki. W naszym standardzie wykonujemy modele z soczewkami ( ponad 98% ) i mają one wysokość minimum 1.3 mm. Oznacza to, że są masywne i w przyszłości nie będą podatne na wgniecenia bądź deformowania. To ważne, ponieważ trzeba mieć na uwadze, że w większości przypadków, obrączki są użytkowane na codzień. W przypadku modeli damskich z kamieniami bądź szerokich obrączek męskich zalecamy wykonywać większą wysokość dla komfortu użytkowników. Średnica lub rozmiar obrączki jakie pasują na Państwa palce, najlepiej jest określić w profesjonalnej pracowni. My oferujemy bezpłatną, bezterminową korekcję rozmiaru.

3. Obrączki z kamieniami

Jak wszyscy wiedzą „diamenty są wieczne”. Dlatego coraz więcej Pań decyduje się na przyozdobienie swoich obrączek właśnie diamentami. Nawet jeden taki kamień zakuty w obrączce to bardzo ładny akcent. Cena takiej biżuterii uzależniona jest od wielkości kamienia, rodzaju zakucia oraz ilości. Dobrą choć nie tak trwałą, ale tańszą alternatywą są cyrkonie, które również oprawiamy. Należy pamiętać, że w przypadku obrączki wykonanej z diamentami dookoła, nie jest możliwa korekta rozmiaru. Natomiast gdy kamienie są oprawione do połowy obrączki bądź jest ich tylko kilka sztuk, zwiększenie lub zmniejszenie rozmiaru jest możliwe.

4. Kolor. Żółty, biały czy może dwa?

LDYItLp.jpg

W naszej pracowni wykonujemy obrączki ze złota pr. 585 (zarówno białe, żółte czy różowe). Coraz większą popularnością cieszą się modele wykonywane z dwóch kolorów złota. Łączone jest najczęściej białe złoto z żółtym. Jako nieliczni w regionie takie obrączki wykonujemy bezszwowo. Oznacza to, że nie malujemy i nie rodujemy złota. Obrączki wewnątrz mają taki sam kolor złota jak na zewnątrz. Najprościej mówiąc: obrączki widoczne na zdjęciu są połączone z trzech obrączek (żółtej, białej oraz żółtej).

5. Możliwość wymiany starych obrączek na nowe

Zdarza się, że przychodzą do nas Państwo z własnym złotem. Jak najbardziej możemy wykonać obrączki wymieniając się z Państwem złotem na zasadzie jeden do jednego grama. Należy wtedy pokryć jedynie koszta robocizny, który zaczyna się od 450 złotych w przypadku obrączek klasycznych.

DLACZEGO MY?

  • Trwałość - doskonale wiemy, że obrączki są noszone na co dzień i mają służyć na lata. Dlatego stawiamy na jakość.
  • Biżuteria z duszą - dzięki indywidualnym modyfikacjom i ręcznej, jednostkowej produkcji, nasze wyroby są niepowtarzalne i wyjątkowe - jak każda para, która je nosi.
  • Wzór - ponad 400 modeli w naszej pracowni.
  • Darmowy grawer
  • Bezpłatna i bezterminowa zmiana rozmiaru oraz polerowanie.

U1lREJJ.jpg


buBJWkr.jpg

CFD4oJU.jpg

I8BkfY3.jpg

2q0DdHS.jpg

K20N0vy.jpg

h6akSYA.jpg
 

Pracownia Złotnicza - producent ekskluzywnych obrączek ślubnych na zamówienie

Sklep jubilerski online

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania